Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...

Co naprawdę studiuje się na kierunku prawa

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

Prawo jest co roku oblężony przez rzeszę absolwentów liceów, należących do grupy tak zwanych humanistów. Jedni z nich twierdzą, że studiowanie Prawa to furtka do dobrobytu, innych przyciąga ranga zawodów prawniczych. Dyskutują oni często, jakie przedmioty są w planie zajęć studenta Prawa.

Rozpocznijmy od przedmiotów nie powiązanych tak do końca z prawem. Takich jest sporo. Chociażby statystyka, którą bardzo często muszą zaliczyć studenci pierwszych semestrów Prawa.

Odrębną kategorię tworzą przedmioty, nazwijmy je, około prawne. Do takowych należy przykładowo Historia doktryn politycznych i prawnych. Jest to przedmiot, jak sama nazwa sugeruje, czysto historyczny, który ma na celu zwrócić uwagę studenta, jak kształtowała się myśl dotycząca ustroju państwa na przestrzeni wieków.

W końcu istota studiowania na Prawie, czyli przedmioty czysto prawnicze, których znajomość jest niezbędna w przyszłym życiu zawodowym. Czasem są to roczne molochy jak na przykład Prawo cywilne czy Prawo administracyjne. Są to przedmioty najtrudniejsze, z których egzamin zdać jest stosunkowo najciężej. Ale są to przy okazji przedmioty najbardziej praktyczne. Czasem do takich przedmiotów zaliczają się przedmioty mniejsze, jak np. prawo ubezpieczeniowe czy prawo karne skarbowe. Są one nie mniej ważne, jednak zdecydowanie mniej wymagające niż wspomniane giganty.

Podsumowując, studiowanie na Prawie wiąże się z wieloma mniej bądź bardziej praktycznymi, ale niewątpliwie ciekawymi, przedmiotami.