Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...

Czym jest właściwie energia elektryczna

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

Każdy z nas korzysta z wynalazku jakim jest elektryczność, ale nieliczni z nas wiedzą jak skomplikowana jest nauka dotycząca tej dziedziny. Zaczynając od początków inżynieria elektryczna jest dziedziną techniki i nauki. Dotyczy pojęć połączonych z wytwarzaniem, przetwarzaniem, przesyłem, podziałem, przechowywaniem oraz używaniem energii elektrycznej.

Dawniej do elektrotechniki zaliczano też inne dziedziny inżynierii, które wiązały się z wykorzystywaniem elektryczności. To wszystko brzmi dosyć zagmatwanie oraz egzotycznie, a przecież na co dzień wszyscy korzystamy z elektryczności. Dzisiaj nie potrafimy wyobrazić sobie życia bez elektrycznej energii. Wraz z rozwojem tej nauki rozwinęła się następna dyscyplina nazywana elektroniką.

Elektronika, w przeciwieństwie do elektrotechniki, nie zajmuje się tematami powiązanymi z energią elektryczną ale skupia się na przetwarzaniu i przesyłaniu sygnałów elektrycznych, kiedyś analogowych elektronika analogowa dziś przede wszystkim cyfrowych. Na tej podstawie rozwija się inżynieria komputerowa i kategorie zajmujące się teraz przetwarzaniem i przesyłaniem danych.

Elektrotechnika korzysta również z osiągnięć takich nauk jak: inżynieria mechaniczna, energetyka, inżynieria materiałów i fizyka materii skondensowanej, elektronika przemysłowa, automatyka i informatyka.