Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...

Czym właściwie jest SEO oraz co posiada wpływ na pozycję strony w wyszukiwarkach

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

Pozycjonowanie to termin wykorzystywany w celu określenia prowadzenia działań marketingowych w sieci. Dzięki czynnościom powiązanym z pozycjonowaniem, strona WWW wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwarki internetowej. Istnieje bardzo obszerny zestaw czynników, które na taką pozycję mają wpływ. Dużo z nich to, jak na razie, ścisła tajemnica Google, lecz te najważniejsze są nam znane oraz wykorzystywane w sieciowym marketingu.

Każda witryna, zarejestrowana przez tzw. crawler’a - to znaczy robota Google jest wyświetlana w wynikach tej popularnej wyszukiwarki internetowej. Zależnie od wskazanego przez użytkownika słowa kluczowego, może ona zająć inną pozycję w listingu wyników. O pozycji tej decyduje bardzo wiele czynników. Są to między innymi odnośniki, które wiodą do zaindeksowanej strony z innych witryn WWW. Nie mogą to jednak być „byle jakie“ linki. Chodzi o ich wartościowość z punku widzenia crawler’a Google. Najlepiej, gdyby umieszczone były one na witrynie o wartościowej zawartości, powiązanej tematycznie z tą pozycjonowaną. Im więcej tych odnośników - tym korzystniej dla właściciela. Warunkiem jest natomiast niekorzystanie z tzw. farm linków lub „sztucznych"" serwisów, które bardzo niekorzystnie wpływają na pozycję serwisu w rankingu. Jeśli chodzi natomiast o linki wychodzące z promowanej strony WWW, to im jest ich mniej, tym wyższą wartość stanowi dla Google.

Pamiętajmy też, że rezultaty przychodzą z czasem. Nowe strony są zazwyczaj bardzo nisko wyświetlane w wynikach Google, bowiem atrakcyjność strony stanowi także jej domena i historia. Im ciekawsza i dłuższa historia, starsza domena i im bardziej wartościowe są jej zawartości, tym pozycja strony w listingu wyszukiwania będzie wyższa.

Profesjonaliści pozycjonujący strony, dobre zdają sobie sprawę z tego, że niezwykle istotnym elementem, który ma wpływ na wyniki wyszukiwania są tagi oraz odpowiedni ich dobór. Powinno się je zatem wprowadzać bardzo uważnie, bo będą one brane pod uwagę przy późniejszym procesie pozycjonowania serwisu. Muszą one być jak najtrafniej dopasowane do tematu naszej witryny i w miarę często pojawiać się w treści na jej podstronach.

Treść, odnośniki i tagi to jedynie trzy najważniejsze spośród olbrzymiej ilości czynników algorytmu wyszukiwarki, Warto jednak zatroszczyć się, żeby przynajmniej te z nich, których istnienia jesteśmy w pełni świadomi, odbierane były przez rejestrującego crawler’a jak najkorzystniej.