Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...

Inwestycja na lata

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

O ile zakładając zwykły kominek, nastawieni jesteśmy na ogrzewanie tylko jednego pokoju, to kominek wodny zapewnia kompleksowe ogrzanie kilku z nich, a w konsekwencji - całego domu. Technologia ta wykorzystuje system dystrybucji wody do kaloryferów lub popularnej „podłogówki“. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą ogrzewać w ten sposób mniejsze domy, bo producenci oferują również kominki wolnostojące z wymiennikami wodnymi. Mniejszy piec oznacza niższą cenę i niższe koszty instalacji.

Jeśli wybudowanie klasycznej formy „wodnego“ kominka nie jest możliwe, rozwiązaniem okazuje się być wkład z listwy powietrznej, pochodzący z dostępnej oferty nieco bardziej obszernej, niż oferta wodna oraz zainstalowanie wymiennika wodnego w formie nasady. Niestety, taki zestaw jest trochę mniej wydajny, a nawet bardziej kosztowny.

Woda ogrzewana w kominku ma dużą zaletę - możliwość magazynowania ciepła. Wymaga to jednak instalacji takiego systemu w już docieplonym domu. Dopiero wtedy powinny pojawić się nadwyżki ciepła. Dodatkowo zmagazynowaną wodę zabezpiecza się w izolowanym zbiorniku buforowym o znacznej pojemności. Najlepszą dystrybucję ciepła za pomocą wody zapewnia palenisko z płaszczem wodnym. dystrybucja wody do grzejników wiszących lub podłogowych nie stanowi już żadnego problemu. Konstrukcje z niedużego przekroju rur stanowią już w naszym budownictwie standard.

Coraz tańsza staje się również elektronika, która służy do sterowania tymi systemami, która również w przypadku palenisk wodnych jest już właściwie elementem standardowym. Jeśli zdarzy się, że z dowolnego powodu nie dorzucimy do paleniska drzewa, „zawiadomiony"" będzie o tym kocioł gazowy lub olejowy, który zacznie wtedy działać. Tylko długotrwały brak dostawy prądu może wywołać jakieś zaburzenia w pracy systemu ogrzewania.

Prawdą jest, że połączenie i wykorzystanie obu żywiołów, wody oraz, jest coraz częstszym rozwiązaniem. Rynek rośnie i z dnia na dzień przybywa na nim coraz więcej wodnych wkładów, pieców na drzewo oraz różnego rodzaju elementów i nasad. Coraz lepiej prezentują się również paleniska z płaszczem wodnym, które stają się coraz bardziej ekonomiczne i estetyczne.