Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...

Jak bezpiecznie rozpocząć wiosnę w swoim samochodzie

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

Często topienie marzanny daje właścicielom samochodów sygnał do wyznaczenia sobie daty wymiany opon. Najpewniej zadecydować ostatecznie o wymianie kiedy temperatura utrzymuje się powyżej ośmiu kresek i dookoła nie ma śniegu. Ponieważ atmosfera w ostatnich latach była dość zróżnicowana, najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest własna intuicja. Komplet felg zapewnia komfort, przy okazji wymiany, umożliwiając wymianę całych kół, a nie tylko starych opon. Jeżeli nie chcemy sami dokonać wymiany, mamy możliwość zwrócenia się do mechanika.

U mechanika spotkamy się z całościową opieką w zakresie zamiany opon również innych elementów związanych z wiosennymi porządkami. Bezpieczeństwo pasażerów jest najistotniejsza z tego powodu musimy sprawdzić sytuację ogumienia w naszym samochodzie.

Składowymi kontroli jest kontrola poszczególnych kół, również koła awaryjnego oraz pomiar stężenia powietrza w oponach, np. na stacji benzynowej. Na miejscu w którym możemy uzyskania czyjejś rady często za odpowiednią cenę możemy zmiany kompletu kół z pomocą fachowców.

Poza tym słusznie jest poświęcić kilka minut na pełne przeglądnięcie opon. Czy jest na to potrzebne? Po co? Ponieważ po okresie zimowym mogą na kołach być jakieś uszkodzenia. Do najpopularniejszych uszkodzeń zalicza się zarysowania, wybrzuszenia, otarcia. Zlekceważenie wad może być powodem wypadku, z tego powodu należy natychmiast je eliminować. Najprostszym sposobem na likwidację uszkodzenia jest zakupienie nowych kół bezpośrednio od producenta.

Do dzieła! Pozimowe sprzątanie mogą być niezłą zabawą. W dodatku dbasz o estetykę i bezpieczeństwo Twojego auta.