Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...

Języki obce

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

Badania wskazują, że aż 44% ankietowanych, uczy się języków obcych z powodów zawodowych, ale nie brakuje też pasjonatów. Dla 20% naszych rodaków poznanie języka to sposób, aby głębiej zrozumieć kulturę jakiegoś kraju. W celach turystycznych uczy się języków obcych 17% badanych. Wnioski takie płyną z badania przeprowadzonego wśród studentów.

Ich zdaniem człowiek, który poszukuje pracy, która oferuje wysokie wynagrodzenie musi spełnić określone wymagania pracodawcy. Patrząc na oferty pracy można zauważyć, iż bez znajomości obcych języków ciężko znaleźć dobrze płatną posadę.

Największa liczba ludzi uczy się języka angielskiego, który jest najpowszechniej oczekiwany przez oferującego pracę. Jest to język standardowo niemalże wymagany w różnej pracy w różnorakich dziedzinach gospodarki. Jest to język poznawany głównie w celach zarobkowych, podobnie jak niemiecki.

W celach turystycznych znaczniej popularne są kursy języka hiszpańskiego, czy kursy języka włoskiego. Znaczniejszą popularnością wśród zwiedzających cieszą się więc kraje z klimatem ciepłym. Popularne są także krainy kulturowo egzotyczne oraz tajemnicze. Turyści zainteresowani są w takim wypadku językiem kraju jako elementem jego kultury.