Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...

Łyk kawy każdego dnia

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

Spory odsetek ludzi nie może sobie wyobrazić rutynowego działania bez kubka gorącej kawy. Napój ten posiada kofeinę co skutkuje pobudzeniem osoby pijącej napój. Jest to wielka zaleta dla wciąż zabieganych ludzi. Kawę wytwarza się z owoców kawowca. Ziarna się pali , następnie są mielone lub są poddawane instantyzacji czyli sproszkowaniu. Kawa została wynaleziona w Etiopii, gdzie była pijana już tysiąc lat przed naszą erą.

Kawa stała się powszechna w świecie w XVI wieku a do Polski dotarła na końcu XVII wieku przez Turków. Kawa posiada bardzo dużo pozytywnych działań ciekawym jest obserwacja, że pomaga ograniczyć rozwój próchnicy! Spośród pożądanych cech kawy można też powiedzieć o poprawie pamięci krótkotrwałej, pomniejszeniu sposobności chorowania na kamicę żółciową czy przyśpieszeniu metabolizmu. Przy takiej ilości pozytywów należy również napomknąć o wadach.

Jednymi z cięższych oskarżeń skierowanych w stronę kawy jest niekorzystny wpływ na układ krążenia co może skutkować chorobą serca w przypadku niewielkiej ilości osób. Naukowcy dopatrzyli się nawet zmniejszenia, bardzo małego, płodności u konsumentów kawy. W ostatecznym rozrachunku kawa posiada dużo więcej skutków pożądanych jak wad , wytknięte wady tyczą się tylko promilowej części konsumentów.