Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...

Odpowiednia stadnina

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

Zanim kupi się konia, należy wybrać stajnię, w której będzie przebywał nasz koń. Warto zwrócić uwagę na odległość do stajni, wykorzystywane tam żywienie koni, warunki boksów, jak wygląda sprzątanie, kwestie treningów, odpoczynku konia, okolicę do jeżdżenia, trenowania, co wchodzi do kosztów przebywania konika w stajni (np. opieka weterynaryjna, kowala, mycie itp.). Dobrze jest skupić uwagę na stosunek obsługi do koni, jak wyglądają inne konie, będące własnością innych klientów stajni bądź samej stajni.

Do konia trzeba przybywać co najmniej 2, a lepiej 3-4 razy w tygodniu, spędzać niekiedy z konikiem cały dzień, żeby lepiej się nawzajem poznać, zaprzyjaźnić się. Raz na jakiś czas zaleca się powitać kompleks z szyldem stadnina koni nie zapowiadając się, aby zobaczyć, jakie jest rzeczywiście podejście wobec naszego konika podczas naszej nieobecności. Jeśli nie mamy tak dużo dużo wolnego czasu, to dobrze pomyśleć, czy nie opłaca się pożyczać konia raz na jakiś czas, aniżeli mieć go dla siebie. Pamiętajmy, iż zostajemy odpowiedzialni za to, co oswajamy.

Należy wiedzieć, iż hodowanie koników nie jest sprawą łatwą. Należy się do tego odpowiednio przygotować. Tak naprawdę nawet hodowla bydła sprawia hodowcom spory trud.