Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...

Rynek FF w Polsce

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

Branża fast foodów jest stosunkowo nowo powstałym rynkiem, mimo to jest to rynek na tyle dynamiczny, że utożsamia się go z synonimem kapitalizmu. Zwłaszcza jedna firma posiada w tym ogromny udział- McDonald. Pomijając wymienioną markę spory udział na rynku mają takie przedsiębiorstwa jak KFC i Burger King. Co ciekawe, za oceanem, w Stanach Zjednoczonych najbardziej znaną marką jest nie jak mogłoby się wydawać McDonald ,a Burger King. natomiast na Starym Kontynencie, Burger King zmaga się z utrzymaniem na rynku.

Na przykład u nas Burger King działał już w latach 90, XX wieku, jednak musiał się wycofać . Niedawno zdecydowano się na powrót, jednak znowu nie powodzi im się najlepiej. Rozważa się odejście z rynku. Nie tak łatwo jednak dać wiarę, ponieważ otwierane są nowe lokale u nas. Mało kto wie, że znana firma McDonald działa na podstawie franczyzy, to znaczy, że różne restauracje posiadają innych właścicieli, którzy kupują sobie prawa do korzystania marki itp.

Dla przykładu we Wrocławiu pracuje około 3 franczyzobiorców marki McDonald. Pomimo obelg skierowanych do Fast Foodów, jakoby byli podstawowym powodem otyłości, głównie w Stanach Zjednoczonych, rynek ten dalej jest najbardziej dynamicznie rozwijających się i przynoszących największe dochody w historii.