Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...

Tak można najszybciej i skutecznie przyspieszyć telefon z Androidkiem

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

Niedawno zostało wydane uaktualnienie do wersji 7.1 do systemu iOS. Wprowadziło ono poprawki kilku dotychczasowo uciążliwych błędów oraz sporo mniejszych udoskonaleń. Przede wszystkim da się odczuć poprawę szybkości reakcji telefonu, na którym dokonano aktualizacji. Skoro możliwe jest usprawnienie systemu operacyjnego z jabłkiem, to czy można też w jakiś sposób usprawnić Androida?

Oczywiście, że tak! Można zwiększyć sprawność funkcjonowania tego systemu, przede wszystkim pod kątem czasu reakcji na wydawane polecenia i przejść od jednej wykonywanej czynności, do drugiej. Producenci Androida zadbali przecież, aby każde takie przejście było bogate w animacje oraz efekty przejścia w interfejsie użytkownika dołączone przez designerów urządzeń.

Same wykonywane przez nas operacje nie obciążają zbytnio procesora naszego urządzenia. Problem pojawia się, jeśli te operacje wykonujemy jedna po drugiej. Wtedy dopiero swoją spowalniającą rolę odgrywają animacje. Każda z nich trwa określony czas, a użytkownik, przechodzący od jednej operacji do drugiej, musi ten czas odczekać. Na szczęście istnieje sposób, by ten problem rozwiązać, zwłaszcza jeśli zależy nam na sprawnej, szybkiej pracy tabletu lub smartfona bardziej, niż na estetyce animacji w systemie operacyjnym.

By to zrobić, musimy skrócić czas pokazywania przejść i animacji. W ustawieniach systemu musimy odnaleźć opcję „ustawień programisty“ albo „ustawień programistycznych“. Jeśli nie są one widoczne, należy w zakładce „informacje o urządzeniu“ kilkukrotnie dotknąć „przycisku"" „numer kompilacji“ albo „numer wersji“, aż do chwili wyświetlenia się komunikatu o włączonym trybie programisty. Kolejno należy włączyć „opcje programisty“ przez przeciągnięcie „suwaka“ w prawym górnym rogu wyświetlacza i potwierdzenie ich włączenia przyciskiem OK. Kolejnym krokiem jest odszukanie na liście pozycji odpowiadających za długość trwania animacji i przejść. Będą to: „skala animacji okna“, „skala animacji przejścia“ oraz „skala długości animacji“. W każdej z nich musimy zmniejszyć skalę lub całkiem wyłączyć animacje.

Kończącym krokiem jest restart naszego tabletu. Teraz możemy już cieszyć się zdecydowanie szybszą reakcją na wydawane mu polecenia.