Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...

To warto wiedzieć o systematycznym skracaniu naszych włosów

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

Nasze włosy każdego dnia są narażone na wszelkiego rodzaju urazy, w tym urazy mechaniczne. Niewiele osób jest świadoma, że kondycję włosów bardzo osłabiają zabiegi takie jak suszenie gorącym nawiewem, kręcenie lokówką, stosowanie niewłaściwych kosmetyków, czy częste farbowanie. Niestety połamanych, czy rozdwojonych końcówek nie da się odbudować – jedynym wyjściem jest ich obcięcie.

Wielu profesjonalistów zaleca regularne podcinanie końcówek co 2 miesiące. Nawet w przypadku, gdy wydaje się nam, że włosy są w dobrym stanie, warto profilaktycznie udać się do specjalisty. Im dłuższy czas będziemy zwlekać, tym włosy będą się szybciej rozdwajać. Często słyszy się również narzekania kobiet na zbyt powolny przyrost włosów. Tego typu zjawisko wiąże się z tym, że włosy rosną, ale jednocześnie łamią się, co daje w efekcie wrażenie „stania w miejscu”. Warto zaznaczyć także, że to co spożywamy ma znaczący wpływ na stan naszych włosów. Nie zapominajmy zatem o tłuszczach roślinnych, zielonych i żółtych warzywach i owocach oraz żytnim, bądź razowy pieczywie.

Podcinanie włosów lepiej powierzyć profesjonaliście, ponieważ uzyskasz zapewnienie, że włosy zostały skrócone nożyczkami o prawidłowej ostrości. Jeżeli jednak tego typu czynność chcesz wykonać w domu, warto zaopatrzyć się w wysokojakościowy sprzęt do włosów. Nie mogą to być tradycyjne nożyczki, ponieważ nie są odpowiednio ostre i mogą dotkliwiej uszkodzić włos. Ważna jest również metoda podcinania włosów. Aby uniknąć strzępienia się końcówek, zaleca się wykonanie zabiegu na mokrych włosach.

Pamiętaj, by włosy po podcięciu chronić specjalnymi preparatami, aby utrzymać je w najlepszym stanie.