Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...

Windowanie standardu w nowych pojazdach

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

Korporacje samochodowe ścigają się w udoskonalaniu swoich modeli aut montując w nich różne gadżety usprawniające używanie samochodu. Nie ma w tym nic dziwnego że przedsiębiorstwa motoryzacyjne podejmują kooperację z korporacjami sprzedającymi rozwiązania technologiczne. Dlaczego tak się dzieje? Współpraca wspomnianych dwóch branż plonuje nowinkami technologicznymi w świecie motoryzacji.

Firmy motoryzacyjne zapewniają sobie tym samym stały dostęp do nowinek technologicznych i przodowania w wyścigach na rozrywki w wozach. Można mnożyć sytuacje w których nowsza technologia wypiera starszą. Książkowym przykładem jest długość życia odtwarzaczy CD w samochodach i ich obecność w wozach o różnym poziomie standardu.

Parę lat temu taki sprzęt montowany był tylko w modelach o najwyższym standardzie, jednakże współcześnie zaawansowany sprzęt audio-wideo jest pozycją obowiązkową dla samochodów o przeciętnej cenie. Klienci chcą żeby auta nie odstawały od rzeczywistości i zostały uzbrojone w jeszcze nowsze technologie jak stacje dla odtwarzaczy MP3.

Innym przykładem jest unikalny system dający możliwość parkować autem równolegle do krawężnika i z dużą dokładnością bez dotykania kierownicy. Pierwszy raz ta technologia została użyta w Lexusie, a teraz montuje się ją w Fordzie Focusie - modelu wyprodukowanym dla zwykłej rodziny. Skomplikowany na pierwszy rzut oka temat wdrażania technologii jest bardzo łatwy. Producenci samochody poszerzają swój asortyment o najnowocześniejsze techniki, których postęp przyczynia się do wypierania technologii starych przez najnowocześniejsze ulepszone ich wersje. Owo zepchnięcie ma miejsce pomiędzy poszczególnymi klasami wzorów. Na szczęście że ma to miejsce, skutkiem ubocznym postępowań koncernów samochodowych jest nasz komfort jazdy i znacznie większe poczucie bezpieczeństwa.